Państwowe Ognisko Baletowe w Szczecinie

Zasady utrzymania wzmożonego reżimu sanitarnego na terenie POB w Szczecinie

ZASADY UTRZYMANIA WZMOŻONEGO REŻIMU SANITARNEGO NA TERENIE BUDYNKU PAŃSTWOWEGO OGNISKA BALETOWEGO W SZCZECINIE PRZY UL. H. POBOŻNEGO 3

Podstawa prawna:

  1. Ustawa z dnia 14 marca 1985r.o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. 1985 Nr 12 poz. 49 )
  1. Ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 567; zm.: Dz. U. z 2020 r. poz. 695.)
  2. Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. z dnia 06.08.2020 r.


 

I.                     RODZICE I UCZNIOWIE

Dziecko powinno być przyprowadzone wyłącznie przez osobę zdrową nie przebywającą na kwarantannie.

2. Rodzice / opiekunowie, w czasie ograniczenia funkcjonowania placówki, w związku zapobieganiem COVID-19, kontaktują się ze placów ką głównie drogą telefoniczną lub elektroniczną.

Kontakt (telefon lub e - mail) do sekretariatu POB.

3. Rodzice/opiekunowie, przywożący/przyprowadzający dziecko do placówki pozostają poza budynkiem.

4. Rodzic/opiekun może wejść do budynku tylko w uzasadnionych i ważnych przypadkach.

5. Wprowadza się zakaz, obowiązujący do odwołania, przebywania na terenie placówki

Rodziców/ Opiekunów oraz innych członków rodzin, za wyjątkiem:

a)                 Rodzica przyprowadzającego lub odbierającego ucznia klasy I działu dziecięcego Rodzic może wejść na teren placówki wyłącznie w celu podprowadzenia dziecka pod salę dydaktyczną lub odbioru dziecka z szatni przy wejściu do Placówki.

b)                 Rodzic ucznia klasy wyższej może wejść do budynku w celu załatwienia ważnej sprawy i przebywać nie dłużej aniżeli istnieje potrzeba. Jednakże wszystkie sprawy, które można załatwić lub zgłosić drogą elektroniczną lub telefonicznie należy załatwiać właśnie w ten sposób. Należy unikać przychodzenia do placówki.

6. Do placówki na zajęcia indywidualne i zbiorowe może uczęszczać tylko uczeń zdrowy.

7. Należy wyposażyć dziecko w maskę zabezpieczającą usta i nos.

8. Z dziećmi z objawami infekcji lub z temperaturą od 37 st. C wzwyż nie będzie realizowana zarówno lekcja indywidulana jak i w grupie.

9. W sytuacji kiedy na terenie placówki u dziecka wystąpią objawy choroby dziecko niezwłocznie zostanie odizolowane, odprowadzone do miejsca oczekiwania na Rodzica/Opiekuna. Obowiązkiem Rodzica/Opiekuna jest odebranie dziecka z objawami choroby najszybciej jak to jest możliwe.

10. Do placówki nie będzie przyjęte dziecko, którego domownik odbywa kwarantannę. Rodzic/prawny opiekun dziecka ma obowiązek niezwłocznie zgłosić dyrektorowi placówki fakt odbywania przez domownika kwarantanny, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, pod rygorem odpowiedzialności za zagrożenie bezpieczeństwa zdrowia i życia osób trzecich.

11. Na terenie budynku obowiązuje ogólna zasada zachowania odstępu 1,5 metra pomiędzy osobami.

12. Na terenie budynku obowiązuje (do odwołania) zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk niezwłocznie po wejściu do budynku, jak również podczas pobytu w placówce.

13. W uzasadnionym podejrzeniu, że dziecko jest chore (np. temperatura powyżej 37 st. C) i może zarażać inne dzieci, nie będzie ono przyjęte, a rodzice zostaną poproszeni o niezwłoczny kontakt z lekarzem. Rodzic jest zobowiązany poinformować dyrektora lub nauczyciela o stanie zdrowia dziecka.

14. W budynku placówki w przestrzeniach wspólnych, takich jak: hol, korytarze, ciągi komunikacyjne - schody, łazienki w części wspólnej obowiązuje nakaz zasłaniania ust  i nosa.

15. Uczeń może zdjąć maseczkę lub przyłbicę lun inną rzecz zasłaniająca usta i nos po wejściu do Sali w której odbywają się zajęcia.

16. Uczniowie nie przynoszą do placówki żadnych zabawek i innych przedmiotów wykonanych z materiałów pluszowych lub tkanin oraz innych przedmiotów niepotrzebnych uczniom podczas lekcji.

 

II.                  NAUCZYCIELE

1)      Do ogniska przychodzą 15-20 min przed zajęciami. Dezynfekują ręce po 3 minutach myją ręce w łazience. Przed zajęciami przebierają się w ubrania w pokoju nauczycielskim, które chowają w plastikowe worki dla personelu i w domu piorą ubranie w 60.

2)      Zajęcia prowadzą przy otwartych oknach bez względu na pogodę.

3)      Podczas zajęć utrzymują dystans 1,5 metrowy pomiędzy uczniami.

4)      Po zajęciach zobowiązani są do odprowadzenia uczniów z działu dziecięcego do szatni zachowując dystans 2 m między uczniami oraz kieruje ich do łazienek celem umycia rąk: uczennice z szatni (sala nr 4), myją ręce w łazience przy szatni nr 3.

5)      Nauczyciel podczas zajęć może stosować ochronę w postaci otrzymywanych środków zabezpieczających (maska, przyłbica, rękawiczki).

6)      Nauczyciel opuszcza ognisko 10 min po zajęciach.

7)      Jeżeli pracownik placówki zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, ból, należy odizolować ucznia w izolatorium (szatnia nr 1) w odległości 2 metrów od innych osób. Należy również powiadomić dyrektora oraz rodziców/opiekunów o konieczności odebrania dziecka.

 

 

III.               PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI

 

1)      Pracownicy ogniska zachowują dystans społeczny między sobą w każdej przestrzeni ogniska wynoszący min. 1,5 m.

2)      Po przyjściu do pracy mierzona jest im temperatura ciała.

3)      Do pracy w ognisku mogą przychodzić jedynie osoby zdrowe bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.

4)      W przypadku wystąpienia niepokojących objawów pracownicy nie powinni przychodzić do pracy, powinni telefonicznie skontaktować się z dyrektorem ogniska, ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, z oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112.