Ważna informacja dla Rodziców uczniów klas I w POB

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH  W PAŃSTWOWYM OGNISKU BALETOWYM W SZCZECINIE 2021/2022

Zajęcia w klasie pierwszej odbywają się w liczbie 3 godzin lekcyjnych tygodniowo. Są to:

- zabawy ruchowe

- taniec ludowy

- umuzykalnienie

1. Na wniosek rodzica skierowany do dyrektora POB, można przenieść dziecko do innej równoległej klasy (w przypadku wolnych miejsc w klasie).
  2. Rezygnację z zajęć w POB składa się w formie pisemnej drogą elektroniczną lub telefonicznie do sekretariatu POB.
  3. W POB nie ma świetlicy. Wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia muszą być odprowadzanie   i odbierane punktualnie.
  4. Usprawiedliwienia nieobecności dziecka na zajęciach składa się telefonicznie 91 433 3635 lub za pomocą email: pob@miasto.szczecin.pl.
  5. Do końca września uczniów nie obowiązuje strój baletowy z wyjątkiem obuwia zmiennego   i  uczesania włosów w kok.
  6. W związku z obowiązującym w POB reżimem sanitarnym (szczegółowy opis na stronie internetowej) należy zaopatrzyć dziecko w maskę zakrywającą nos i usta do poruszania się  w przestrzeniach wspólnych.
  7. Bieżące informacje są zamieszczane na stronie internetowej Państwowego Ogniska Baletowego: www.baletszczecin.szkolnastrona.pl, www.balet.szczecin.pl
  8. Adres email: pob@miasto.szczecin.pl, telefon: 91 433 36 35
  9. W Państwowym Ognisku Baletowym w Szczecinie działa Rada Rodziców, która zbiera pieniężne darowizny na rzecz uczniów (np. zakup kostiumów do spektakli, zakup nagród w konkursach organizowanych w POB, upominki dla dzieci).
  10. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w szkolnictwie artystycznym Rodzice są zobowiązani dostarczyć zaświadczenie lekarskie (od ortopedy lub lekarza rodzinnego), stwierdzające brak przeciwwskazań w uczęszczaniu na zajęcia w Państwowym Ognisku Baletowym, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.09.2021 r.
  11. Rodzicie są zobowiązani dostarczyć na pierwsze zajęcia wypełnione aktualizacje danych. Zawierające ważne informacje kontaktowe.
  12. Wniosek o kontynuowanie nauki w POB na rok następny, należy złożyć w terminie ogłoszonym przez dyrektora POB.